Haber

A Milli Kadın Hentbol Takımı Sırbistan maçını Giresun’da oynayacak.

A Milli Kadın Hentbol Grubu, 2023 IHF Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off tipinde 7 Nisan’da Giresun’da Sırbistan ile karşılaşacak.

Bir süre önce inşaatı tamamlanarak hizmete açılan Hüseyin Avni Alparslan SporA Milli Takım, 25 Mart’ta Giresun’a gelerek Salon’da oynanacak maç öncesi kamp faaliyetlerine devam edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, maçın oynanacağını söyledi. SporSalonda düzenlediği basın toplantısında, organizasyonu Giresun’a kazandırmanın maliyetinin çok yüksek olacağını, maçın oynanacağı 7 Nisan’da salonu sporseverlerle dolduracaklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kentte yaptığı yatırımlar ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Çalgan, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Çotanak Spor Kompleksi’ndeki stadın saha konumuna ilişkin sorusu üzerine Çalgan, 2022 FIFA Dünya Kupası vesilesiyle lige verilen orta saha öncesi zeminde çok önemli sıkıntılar olduğunu hatırlattı.

Çalgan, yaptıkları incelemeler sonucunda tarlanın 25 santimetrelik alt tabakasında bazı bölgelerde killi toprak nedeniyle suyun aşağı akmamasına neden olan bir sorun tespit ettiklerini ifade ederek, “Çünkü Bu su drenaj sistemine inmez, üstte yosun ve mantar oluşur.Bu mantar ve yosun hem doğal çime zarar verir, hem kardeşlenme yapamaz hem de sporcu sağlığı açısından problemlere neden olabilir.” dedim.

Artık sahayı tamamen branda ile kapladıklarını kaydeden Çalgan, şöyle devam etti:

“Biz de sabah saatlerinde çiy dediğimiz su zarar vermesin diye kapattık. Giresunspor ile Ümraniyaspor arasındaki maçta bazı yörelerde göllenme olmamasına rağmen şiddetli yağmur yağdı. O tarlayı branda ile korumaya çalışın, temizler, gübreler, tohum eker, brandayı serer, üç dört gün sonra tekrar kaldırır, güneş alır, tekrar serer.”

Bu uygulamayı sezon sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Çalgan, “Mart ayında ihale iznimizi alacağız, mayıs ayında ligler biter bitmez firmaya teslim edeceğiz. Stadyum tamamen yenilenecek. 45 gün içinde de inşallah sahte hibrit sistemle yeni, güzel bir zemine kavuşacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu