Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Yerel Seçim İddiası!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutladığı videoyla gündem oldu. Ekonomist Mahfi Eğilmez, Yerlikaya’nın açıklamasının ardından iddialarda bulundu. Eğilmez, AK Parti’nin yerel seçimlerdeki İstanbul adayının Ali Yerlikaya olabileceğini iddia etti.

Türkiye’de 2024 Yerel Seçimleri 31 Mart’ta yapılacak. Bazı bölgelerde siyasi partiler adaylarını açıklarken bazı bölgelerde ise adaylar henüz açıklanmadı.

AK Parti kanadından büyükşehir belediyesi adaylığı konusunda henüz bir adım atılmadı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı video sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Paylaşımında Atatürk’e yer vermesi çok konuşuldu.

Bu paylaşımın ardından ekonomist Mahfi Eğilmez bir tez ortaya attı. Eğilmez, “Bana göre Erdoğan, Ali Yerlikaya’yı İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığına hazırlıyor.”

Mahfi Eğilmez, “Erdoğan da Yerlikaya da bu seçimi kazanmanın yolunun ‘Atatürk’ vurgusu yapmak olduğunu biliyor ve bunu uyguluyorlar” diyerek, AK Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nun yerine Ali Yerlikaya’yı aday göstereceği iddiasını yeniledi.

Mahfi Eğilmez yazısına şöyle devam etti: “Erdoğan muhalefetini oluşturan seçmenin en büyük itirazı onun Atatürk ilkelerine sahip çıkmamasıdır.”

kirikhan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu